„Drago“ čempionato pabaigoje – Lietuvos rekordas: šiemet sportininkui jau trečias

Kazlų Rūdos aerodrome nugriaudėjo paskutinis Lietuvos drago čempionato finalas. Sezoną automobilių traukos lenktynių profesionalai ir mėgėjai užbaigė pergalingai: čia 402 metrų ir 33 centimetrų ilgio trasoje dar kartą pagerintas Lietuvos greičio rekordas.

Ketvirtasis „RSVmotors.lt drag čempionato“ etapas sutraukė gausų sportininkų būrį: paskutinį kartą prieš „žiemos miegą“ išbandyti jėgų, pakovoti dėl čempionato taškų ir pergalių susirinko 86 sportininkai, atkeliavo svečių ir iš Latvijos bei Estijos.

„Matyt, tai, kad tai buvo paskutinis etapas ir paskutinė proga pasivaržyti dėl taškų metinėje įskaitoje lėmė, kad šįkart dalyviai patyrė nemažai gedimų. Natūralu, daug kas norėjo „paspausti“ ir technika neatlaikė“, – pastebėjo Tomas Stadalius, čempionato organizatorius.

Pranoko pats save

Tačiau sėkmė neatsuko nugaros Mindaugui Beniušiui, automobilių traukos varžybose vairuojančiam visų iki skausmo pažįstamą specialiai šiam autosportui skirtą „dragsterį“.

Per visus šiuos metus M. Beniušis ne kartą trasoje spustelėjo taip, kad įsirašė savo pavardę į Lietuvos greičio rekordų istoriją bent dukart. Ne išimtis ir paskutinės čempionato varžybos, kuriose sportininkas savo pasiekimus pagerino trečiąkart šiemet.

M. Beniušis Kazlų Rūdoje ketvirtį mylios, arba 402 metrus 33 centimetrus, nusidriekusioje trasoje išvystė 274 km/val. greitį ir minėtą atstumą įveikė per 7,71 sekundės. 

Tiesa, pasiektas greitis toli gražu ne įspūdingiausias. Ankstesniame etape M. Beniušis čia skriejo 314 km/val. greičiu. Visgi tąkart trasą jis įveikė vos lėčiau – per 7,73 sek.

Kas nugalėjo klasėse

Daily Drive

1. Vidas Misiūnas

2. Ieva Pečeliūnienė

3. Paulius Lukošius

Stock

1. Arvydas Kubilius

2. Klaidas Rimkus

3. Adrijus Kisieliauskas

Street A

1. Jonas Žydelis

2. Guoda Lukošienė

3. Maksims Milčs

Super Stock

1. Darius Duršaitis

2. Tomas Jocius

3. Rolandas Krivickas

Street B

1. Vytautas Matusevičius

2. Egidijus Valutis

3. Modestas Vaičiulis

Super Street

1. Saulius Petrošius

2. Marius Galminas

3. Robertas Kukta

Super Gas

1. Kazys Povilionis

2. Saulius Petrošaitis

3. Andrius Ūsas